Untitled Document


O nás

   Písal sa rok 2001, keď sme elektrifikovali prvý zvon, vtedy ešte ako začínajúci podnikateľ. Dávnejšie, ale aj v dnešnej dobe ešte v niektorých kostoloch odbíjajú zvony ručne. Vývoj doby vyžadoval aizáciu týchto zvonov. Vyvinuli sme systém ktorý vedel verne napodobniť prácu zvonára s použitím elektromagnetického systému. Náš elektromagnetický systém robí ten istý úkon a umožňuje plynulé rozhojdávanie zvonov bez dynamických nárazov.

   Ďalšou úlohou bolo odstránenie ručného zapínania zvonov, čiže celková aizácia riadenia zvonov. Boli vyvíjané rôzne programovacie hodiny vzhľadom na technické požiadavky. Naše programovacie hodiny sa vyznačujú jednoduchou obsluhou a vysokou bezpečnosťou prevádzky v nastavených časových intervaloch.

   Popri aizácii odbíjania zvonov sme sa pustili aj do obnovenia - rekonštrukcií vežových hodín. Vonkajší vzhľad vežových hodín sa nemení, ale vnútorná sústava odzrkadľuje techniku XXI.- ho storočia. Číselníky vyrábame pomocou počítača a podľa katalógových vzorov. Mechanické časti a ozubenia vyrezávame laserovou technikou. Elektronika obsahujúca integrované systémy a množstvo programov sa stará o presné fungovanie aj v kostoloch s dvoma vežami a ôsmimi číselníkmi.

   Počas postupného zvyšovania požiadaviek sme sa stretli s ďalšou, ako riešiť úspornejšie vykurovanie kostolov a čím efektívnejšie využiť tepelnú energiu. Je skoro nemožné vytvoriť úsporne príjemnú teplotu v kostole na krátku dobu. Počas hľadania riešení sme našli možnosť vykurovania lavíc fóliou z uhlíku. Tento systém vykurovania je zaregistrovaný na Úrade priemyselného vlastníctva v Slovenskej republike a je chránený úžitkovým vzorom.

   Naše výrobky dlhodobo a spoľahlivo slúžia k spokojnosti našich zákazníkov. Zabezpečením komplexného reťazca služieb, od výroby cez montáž, záručný a pozáručný servis sa snažíme maximálne uspokojiť požiadavky našich zákazníkov.

   Dúfam, že moje krátke predstavenie vzbudí Váš záujem.

   Váš partner

   Ing. Ján Hammerschmidt